Konfederasyonumuz DİSK’de yeni yönetim belirlendi.

DİSK 16. Olagan Genel Kurulu bugün yapılan seçimlerin ardından sona erdi 400 delegeden 360’ının katılımı ile gerçekleşen genel kurula “birlik ” vurgusu öne çıktı.

Yapılan seçimde Arzu Çerkezoğlu oyların 310’unu alırken diğer başkan adayı Kader İpek Altınbulak 25 oy aldı. Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu 312 oyla genel sekreter seçildi.

Yönetim kuruluna giren Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan 316, Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı 320, Sosyal-İş Genel Başkanı Mustafa Ağuş 306, Tekstil Genel Başkanı Kazım Doğan 289, Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan 280 oy aldı.

Sonuçların açıklanmasının ardından söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu konuşmasına sendika başkanlarına, delegelere ve işçi sınıfına teşekkür ederek başladı. Çerkezoğlu, “Bu onurlu görevin daha da ağırlaştığı bu süreçte, insanca yaşayacağımız, çalışacağımız, eşitliğin, özgürlüğün, adaletin tesis edildiği bir yeniden kuruluşa ihtiyacımız var. Bizler bu ortak akıl ve iradeyle, üretenlerin yöneten olduğu emeğin Türkiye’sini hep birlikte kuracağız” dedi.